Poprzednie ogłoszenia
Ogłoszenia
27 Niedziela okresu zwykłego (02.10.11r)
- Dziś pierwsza niedziela października. W kościołach i we wspólnotach rodzinnych rozpoczęliśmy nabożeństwa różańcowe. Przez wstawiennictwo Bożej Rodzicielki, biorąc do rąk różaniec, prośmy Jej Syna o miłosierdzie dla nas i całego świata. Zachęcam do udziału w codziennej Mszy Św. o godz.17.00, a po niej w odprawianym październikowym nabożeństwie, a tych, którym trudniej dotrzeć do kościoła, proszę o odmawianie różańca w domach. Członków Żywego Różańca proszę o modlitwę w intencji renowacji naszych misji parafialnych. Przypominam, że za odmówienie jednej części różańca, czyli pięciu tajemnic w sposób ciągły, można uzyskać odpust zupełny. W tym duchu przeżyjemy też liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej, które przypada w piątek, 7 października.
- Dzisiaj w Kościele rozpoczynamy kolejny Tydzień Miłosierdzia pod hasłem” Komunia z Bogiem źródłem miłosierdzia”. Pamiętajmy, że miłosierdzie ma być stałym elementem naszej chrześcijańskiej postawy wobec drugiego człowieka, zewnętrznym wyrazem naszej wiary. Przynagleni darem Bożej miłosiernej miłości, każdego dnia powinniśmy oddawać życie braciom, powinniśmy stawać się świadkami miłosierdzia w dzisiejszym świecie.
- W tym tygodniu pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Pamiętajmy, że z daru Bożego miłosierdzia możemy korzystać zwłaszcza w sakramencie pokuty. Okazja do spowiedzi świętej pierwszopiątkowej w naszym kościele codziennie, a w czwartek i piątek dodatkowo od godz.16.00.
- Za tydzień głosowanie do Sejmu i Senatu. Katolik nie powinien wobec wyborów przyjmować postawy „mnie to wszystko jedno”. Udział w wyborach jest wyrazem odpowiedzialności. Katolicka nauka społeczna uczy, ze moralna odpowiedzialność za dobro wspólne wymaga od obywateli wypełnienia trzech obowiązków: płacenia podatków, obrony kraju oraz korzystania z prawa wyborczego. Kościół nie wskazuje ani konkretnych osób, ani partii. Ale katolicy powinni rozważyć w sumieniu, na kogo oddać głos, kto zasługuje nań. Nigdy nie wolno głosować na kogoś, kto popiera zło. W przeciwnym wypadku staje się za to zło współodpowiedzialny. Dlatego trzeba się dowiedzieć, jakie jest stanowisko kandydata, w najważniejszych kwestiach moralnych i społecznych, czy kandydat jest za obroną życia, za obroną słabych i bezbronnych, za poszanowaniem praw i godności każdego człowieka. W skrajnych sytuacja wyborca może nikogo nie wskazywać. Wybieramy tylko jednego kandydata do Sejmu i Senatu. Gdzie można znaleźć informacje, który z kandydatów naszego okręgu jest za ochrona życia nienarodzonych, a przeciw in vitro czy przywilejami dla homoseksualistów? W internecie, na stronie: sprawdzposła.pl. Przydatną stronę stworzył dr Adam Szmagliński, astrofizyk z Politechniki Krakowskiej. Jego strona jest fantastyczna. Wystarczy wyszukać tylko nasz okręg wyborczy i już ukaże nam się ramka z listą posłów i ich głosowań w ważnych kwestiach moralnych. Jest też inna strona Latarnik.info stworzona przez katolików z Warszawy, gdzie można także zapoznać się z kandydatami i ich stanowiskiem w istotnych sprawach moralnych i społecznych. Swoje obawy, wątpliwości i niepokoje przedstawmy Bogu i prośmy Go o światło.
- W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy XI Dzień Papieski pod hasłem „Jan Paweł II człowiek modlitwy”. Zbierane w tym dniu datki do puszek przeznaczone będą na pomoc młodzieży zdolnej z ubogich rodzin. Będzie to żywy pomnik Jana Pawła II. Przy okazji przekazuję podziękowanie parafian z Jankowiec za tacę z ubiegłej niedzieli na budowę kościoła.
- 15 października w Przemyślu odbędzie zebranie plenarne Konferencji Episkopatu Polski, a na drugi dzień w Archikatedrze Przemyskiej o godz. 11.00 zostanie odprawiona Msza święta dziękczynna za beatyfikację Jana Pawła II oraz za 25-lecie sakry biskupiej Księdza Arcybiskupa Józefa Michalika.