Galerie
-
Koncert Jednego Serca Jednego Ducha (39 zdjęć)
28.05.16r
-
Procesja Bożego Ciała - 2016 (191 zdjęć)
28.05.16r
-
Święto Rodziny w Ochronce (106 zdjęć)
25.05.16r
-
Prymicje Księdza Maksymiliana Lorensa (199 zdjęć)
23.05.16r
-
ODPUST PARAFIALNY - św. Jana Nepomucena (36 zdjęć)
23.05.16r
-
Wywiad do Radia Fara (11 zdjęć)
19.05.16r
-
Rozpoczął się "biały tydzień" (52 zdjęcia)
17.05.16r
-
Pierwsza Komunia Święta (45 zdjęć)
15.05.16r
-
Nabożeństwo odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych (21 zdjęć)
14.05.16r
-
Przygotowania do Pierwszej Komunii Świętej (43 zdjęcia)
13.05.16r
-
Klub Seniora w Jodłówce Kalwarii Pacławskiej
18 lipca br. w godzinach rannych Członkinie Klubu Seniora z Krościenka wybrały się autobusem na pielgrzymkę do Sanktuarium Maryjnego w Jodłówce k. Pruchnika i na Kalwarię Pacławską. Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Jodłówce jest jednym z sanktuariów z Koronowanym Obrazem Bożej Matki w naszej diecezji. Dziś Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Jodłówce przyciąga tysiące pielgrzymów. Obok XVIII-wiecznego kościółka stoi świątynia wybudowana w latach 1864-1871 w stylu neogotyckim.
Według tradycji obraz patronujący sanktuarium w Jodłówce pochodzi z zamku Herburtów w Dobromilu leżącym obecnie na Ukrainie. Mieli go przynieść powracający żołnierze. Powieszony na drzewie opodal wsi dał początek miejscu szczególnemu.
Kult maryjny wyraża się tu w trwających od wieków uzdrowieniach. Mówią o nich spisywane świadectwa i wiara pielgrzymów, którzy często przejeżdżają z daleka, by pokłonić się jodłowskiej Pani i wziąć ze sobą wodę z uzdrawiającego źródła. Historię Cudownego obrazu przedstawił nam miejscowy wikariusz ks. Mirosław Baran. On także opowiedział o łaskach, jakie otrzymują pielgrzymi, którzy z wiarą proszą Maryję o wstawiennictwo.
Następnie Uczestniczki pielgrzymki udały się na Kalwarie Pacławską. Po odprawionej Mszy św. i modlitwach przed Matką Bożą Słuchającą, zapoznały się z historią tego Sanktuarium i cudownego Obrazu, który na kalwaryjskie wzgórze przybył pod koniec XVII wieku z Kamieńca Podolskiego. Kiedy w 1672 r. Turcy zdobyli twierdze kamieniecką, a w kościele O. Franciszkanów urządzili stajnie dla koni, zakonnicy, aby uratować obraz, przywieźli go aż do klasztoru na Kalwarię i tu pozostał po dzień dzisiejszy.
Liczni pielgrzymi każdego dnia przybywają na Kalwarię aby rozważać Mękę Pańską i polecać się Matce naszego Pana. Silniejsze Panie, wybrały się także na dróżki Męki Pańskiej. Pełne wrażeń i podniesione na duchu wróciły późnym wieczorem do Krościenka, wdzięczne za zorganizowanie tej pielgrzymki.